nth
03 دی 1401 - 16:05

حضور فیلمسازان نوجوان مازندران در المپیاد کشوری

ساری- کارشناس هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران از حضور فیلمسازان نوجوان استان در ششمین المپیاد فیلمسازان نوجوانان ایران خبر داد.

حمیده ناجی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حضور فیلمسازان نوجوان کانون مازندران در ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران اظهار داشت: ششمین المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایراندر دو بخش «ایده» و خلق شخصیت (کاراکتر) و «فیلم» برگزار شد.

کارشناس هنرهای نمایشی کانون مازندران ادامه داد: کارگاه انیمیشن مرکز فرهنگی هنری دلگشا با هدایت طیبه محجوب، مربی تخصصی انیمیشن با تولید اثر با عنوان: «آشیان صلح» با تکنیک: استاپ موشن دو بعدی کلاسیک در بخش فیلم این جشنواره شرکت کرده است.

وی افزود: تولید این اثر در ادامه روند کارگاه‌های پویانمایی مرکز و با آیتم «ایده‌های اجرایی چند فریمی» آغاز شده و با به کارگیری تکنیک‌ها و روش‌های انیمیت به سبک استاپ موشن دوبعدی کلاسیک به یک اثر داستانی کوتاه تبدیل شده است.

ناجی اظهار داشت: این گروه همچنین در بخش ایده نیز چندین نگاه و ایده پردازی خلاق را به جشنواره ارسال کرده است.

کارشناس هنرهای نمایشی کانون مازندران ابراز کرد: کارگاه تولید انیمیشن در مراکز چالوس، ساری و دلگشا در المپیاد و جشنواره‌های پیشین استانی و ملی نیز در بخش‌های مختلف تولید انیمیشن به موفقیت‌های زیادی دست یافته است و بر همین اساس امیدواریم، امسال نیز بتوانیم شاهد درخشش این اعضا در ششمین دوره المپیاد فیلمسازی نوجوانان ایران باشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 930750