nth
22 اسفند 1401 - 15:07

بیش از 300 خانوار کرمانی وارد شبکه ملی اعتبار شدند/ کمبود کالاهای مشمول یارانه در فروشگاه‌های جنوب استان

معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: طی هفت روز گذشته ۳۴۶خانوار در سطح استان کرمان طی ۶۰۰ مرتبه وارد شبکه ملی اعتبار شدند و ۸۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرید کردند،که ۴۳میلیون تراکنش از طریق اعتبار یارانه‌ای که دولت شارژ کرده، بوده است.

 به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، پرویز رئیسی مدیر تعاون روستایی شمال استان کرمان امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان بیان داشت: در راستای اجرای طرح تنظیم بازار میوه شب عید ۷۰غرفه عرضه میوه در سطح استان با محوریت مناطق کم برخوردار پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره اینکه از امروز تا پنج‌شنبه غرفه‌های عرضه میوه تنظیم بازار به‌طور کامل در سطح استان راه‌اندازی می‌شوند، گفت: این غرفه‌ها از روز ۲۶ اسفندماه میوه تنظیم بازار شب عید یعنی پرتقال و سیب را با قیمت مصوب در اختیار مردم قرار می دهند و تصمیم گرفتیم شروع عرضه میوه تنظیم بازار در سطح استان را تا ۵ فروردین ماه ادامه دهیم.

دستور کار دیگر جلسه تنظیم بازار در زمینه استفاده از طرح کالا برگ الکترونیکی در سطح استان بود.

 سلیمانی معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان اظهار داشت: این طرح به‌صورت پایلوت در سه استان کشور به‌خوبی اجرا شد و قرار است از ابتدای سال آینده در کل کشور به اجرا در بیاید.

 وی با اشاره به اینکه بر اساس آخرین سرشماری، جمعیت استان بیش از سه میلیون نفر است، بیان کرد: در سطح استان کرمان ۹۷۸ هزار و ۹۳۰ خانوار یارانه دریافت می‌کنند و همین تعداد هم مشمول طرح کالا برگ الکترونیکی هستند.

 سلیمانی تصریح کرد: طی هفت روز گذشته ۳۴۶ خانوار در سطح استان کرمان طی ۶۰۰ مرتبه وارد شبکه ملی اعتبار شدند و ۸۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرید کردند،که ۴۳میلیون تراکنش از طریق اعتبار یارانه‌ای که دولت شارژ کرده، بوده است.

 وی عنوان کرد: یکی از عمده مشکلات ما در سطح استان تامین کالاهای اساسی است و بیشتر فروشگاه‌هایی که در این طرح فعالیت دارند در این زمینه گلایه‌مند هستند به‌ویژه فروشگاه‌هایی که در جنوب استان قرار دارند ۴ قلم از ۱۰ قلم کالای اساسی در آنها بیشتر موجود نیست.

پایان پیام/۸۰۰۱۸/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1090701