nth
03 بهمن 1401 - 18:34

دومین مرحله رزمایش « جهادگران فاطمی » در مازندران برگزار می شود

ساری- مسئول بسیج مداحان و هیئت های مذهبی سپاه کربلا از برگزاری دومین مرحله رزمایش جهادگران فاطمی خبر داد و گفت: این رزمایش همزمان با دهه فجر برپا می شود.

بلال زاهدی در گفتگو با خبرنگار مهر با خبرنگار مهر، با اشاره به برگزاری دومین مرحله رزمایش جهادگران فاطمی اظهار داشت: در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و همزمان با حلول ماه مبارک رجب این رزمایش خاص قشر مداحان و هیئت‌های مذهبی کشور با عنوان یانداران خدمت و هیئت میدن دار خدمت برگزار می‌شود، افزود: این رزمایش از هفتم بهمن ماه جاری تا ۱۴ بهمن به صورت جمعه تا جمعه در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج مداحان و هیئت‌های مذهبی سپاه کربلا با بیان اینکه روز ششم بهمن همزمان با سالگرد حماسه مردمی ششم بهمن سال ۶۰ شهرستان آمل به میزبانی این سازمان از ساعت ۹ صبح در حسینیه عاشقان کربلا در ساری برگزار می‌شود، افزود: رزمایش کمک مومنانه در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر دستگیری از نیازمندان از ابتدای همه گیری و شیوع کرونا آغاز شد و این نهضت با عناوین مختلف در ۵ غرفه برادران و یک غرفه خواهران اجرایی می‌شود.

وی از فعالیت مداحان و هیئت‌های مذهبی استان برای تهیه ۵ جهیزیه نوعروسان نیازمند در سطح استان اشاره کرد و گفت: این فعالان فرهنگی تبلیغی در راستای تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی نیز به خط شده‌اند

وی با بیان اینکه در قالب دومین رزمایش جهادگران فاطمی نیز پویش هر هیئت ۵ بسته معیشتی راه اندازی خواهد شد، گفت: در قالب این پویش قریب به دو هزار بسته معیشتی تهیه و در اختیار جامعه هدف قرار داده می‌شود.

زاهدی با بیان اینکه در ایام ولادت امام علی (ع) توزیع دو هزار قرص نان رایگان را خواهیم داشت، ادامه داد: باتوجه به مراکز انتقال خون به این مایع حیاتی، طرح نذر خون را نیز در رزمایش جهادگران فاطمی داریم.

وی از افتتاح ۲ باب خانه محروم و یک پایگاه اورژانس در استان خبر داد و گفت: قریب به ۱۰ هیئت مذهبی برادران و یک هیئت مذهبی خواهران که فعالیت‌های شایسته تقدیری در حوزه محرومیت زدایی و فرهنگی تبلیغی داشتند در ششم بهمن ماه در آئین آغاز به کار رزمایش جهادگران فاطمی معرفی و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

زاهدی با بیان اینکه در این آئین یک پیرغلام حسینی و دو خانواده شهید جهاد گر «مصطفی نوروزی» و «احمد صالحی» نیز تجلیل بعمل خواهد آمد، افزود: در کنار آئین افتتاحیه این رزمایش، نمایشگاه توانمندی‌ها، اقدامات، نوآوری‌ها، خلاقیت‌ها و ابتکارات اعضای سازمان بسیج مداحان و هیأت‌های مذهبی سپاه کربلا برپا می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 993496